Menu
Klubnyt 24. oktober kl. 15:56
Aktiviteter Vinteren 2017
Klubnyt
12. april kl. 19:39 Påske Camp i Skævinge
Klubnyt
03. december kl. 16:57 Flot Idrætspris til Klub Frivillig
Klubnyt
05. december kl. 22:35 Hamborg Tur - HSV - Hertha Berlin
Klubnyt
05. december kl. 22:06 Indendørs forbold i Skævinge
Klubnyt
27. november kl. 18:04 Blog fællesskab
Klubnyt
15. november kl. 19:18 Festlig afslutning på udesæsonen 2016
Klubnyt
29. januar kl. 22:17 Fodboldtur til Hamborg
Klubnyt
20. december kl. 10:35 2004 nr. 2 ved Guaraná Futsal Cup
Live-score
Klubbens Kampe
Januar 2018
6.
lørdag
09.00
Brøndbyernes IF (2)
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
IS Skævinge
Møllegårdhallen
6.
lørdag
09.24
IS Skævinge
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Hillerød Fodbold
Møllegårdhallen
6.
lørdag
09.48
IS Skævinge
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Brøndbyernes IF (2)
Møllegårdhallen
6.
lørdag
10.00
IS Skævinge
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Farum BK
Brødeskov Stadion Kunst
6.
lørdag
10.12
Hillerød Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 3 .runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
IS Skævinge
Møllegårdhallen
6.
lørdag
11.30
IS Skævinge
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
LSF
Brødeskov Stadion Kunst
7.
søndag
12.00
IS Skævinge
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Slagslunde-Ganløse IF
Brødeskov Stadion Kunst
7.
søndag
12.34
IS Skævinge (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 2
Møllegårdhallen
Ølstykke FC (2)
Møllegårdhallen
7.
søndag
12.56
Helsinge Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 2
Møllegårdhallen
IS Skævinge (2)
Møllegårdhallen
7.
søndag
13.18
IS Skævinge (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 2
Møllegårdhallen
Orient GI (2)
Møllegårdhallen
7.
søndag
13.40
Jyllinge FC (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 2
Møllegårdhallen
IS Skævinge (2)
Møllegårdhallen
7.
søndag
14.02
Helsinge Fodbold (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 3
Møllegårdhallen
IS Skævinge (1)
Møllegårdhallen
7.
søndag
14.35
IS Skævinge (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 3
Møllegårdhallen
Orient GI (1)
Møllegårdhallen
7.
søndag
15.08
Ølstykke FC (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 3
Møllegårdhallen
IS Skævinge (1)
Møllegårdhallen
7.
søndag
15.41
IS Skævinge (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 7/1-18 • Pulje 3
Møllegårdhallen
Jyllinge FC (1)
Møllegårdhallen
13.
lørdag
10.00
Nivå-Kokkedal FK
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Karsemosegård Kunstgræs
HSV
Karsemosegård Kunstgræs
13.
lørdag
11.15
Jyllinge FC
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
IS Skævinge
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
13.
lørdag
11.15
Jyllinge FC
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
IS Skævinge
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
13.
lørdag
11.30
Dragør BK
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Dragør Bk.
HSV
Kunst, Dragør Bk.
14.
søndag
13.30
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Kvinder
U18
U18 Piger (00-01) VinterBOLD • P1
Brødeskov Stadion Kunst
Farum BK
Brødeskov Stadion Kunst
20.
lørdag
10.00
IS Skævinge
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Jægerspris IK
Brødeskov Stadion Kunst
20.
lørdag
13.00
TGB
Kvinder
U15
U15 Piger B Futsal Mellemrunde (03) • Pulje 1
Herfølge Hallen
HSV
Herfølge Hallen
20.
lørdag
13.48
HSV
Kvinder
U15
U15 Piger B Futsal Mellemrunde (03) • Pulje 1
Herfølge Hallen
Præstø IF (2)
Herfølge Hallen
20.
lørdag
14.36
HSV
Kvinder
U15
U15 Piger B Futsal Mellemrunde (03) • Pulje 1
Herfølge Hallen
Virum-Sorgenfri BK
Herfølge Hallen
20.
lørdag
15.30
HSV
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P2
Brødeskov Stadion Kunst
Melby-Liseleje IF
Brødeskov Stadion Kunst
21.
søndag
10.00
HIK
Kvinder
U18
U18 Piger (00-01) VinterBOLD • P1
Kunst, HIK
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Kunst, HIK
21.
søndag
12.00
IS Skævinge
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
IF Bytoften
Brødeskov Stadion Kunst
21.
søndag
13.00
IS Skævinge
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3
Lyngehallen
Birkerød IF "Skjold"
Lyngehallen
21.
søndag
14.00
IS Skævinge
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3
Lyngehallen
Hareskov IF
Lyngehallen
21.
søndag
14.24
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U9
U9 pi(09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3
Lyngehallen
IS Skævinge
Lyngehallen
21.
søndag
17.00
IS Skævinge
Herrer
U19
U19 Drenge Futsal Mellemrunde A (99-00) • Kvartfinale 2
Helsinge-hallerne
Taastrup FC
Helsinge-hallerne
27.
lørdag
10.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Slangerup Stadion
IS Skævinge
Slangerup Stadion
27.
lørdag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Helsinge Stadion Kunstgræs
IS Skævinge
Helsinge Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
12.15
HSV
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
Allerød Fodbold Klub
Brødeskov Stadion Kunst
27.
lørdag
14.00
HSV
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P2
Brødeskov Stadion Kunst
GVI
Brødeskov Stadion Kunst
28.
søndag
09.18
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Virum-Sorgenfri BK
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.36
Lynge-Uggeløse IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
IS Skævinge
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
09.54
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
Ølstykke FC (1)
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
10.00
HSV
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
Hareskov IF
Brødeskov Stadion Kunst
28.
søndag
10.00
Lynge-Uggeløse IF (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
IS Skævinge
Lyngehallen Kunstgræs
28.
søndag
10.12
Melby-Liseleje IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Lyngehallen Kunstgræs
IS Skævinge
Lyngehallen Kunstgræs