Menu

Klubnyt

24. oktober - 2017 kl. 15:56
Aktiviteter Vinteren 2017
08. juli - 2017 kl. 14:21
HSV Sammenlægning
01. juli - 2017 kl. 13:15
HSV U16 sejrer i sydens sol
23. juni - 2017 kl. 15:10
Guld og sølv til HSV-piger
Hillerød Syd-Vest (HSV) havde to hold til final 4-stævnet om sjællandsmesterskabet
12. maj - 2017 kl. 21:40
Støtte fra Nordea Fonden til HSV U14
12. april - 2017 kl. 19:39
Påske Camp i Skævinge
Super Påskecamp
Nyere
Side 1 af 6
Ældre
Klubbens Kampe
Marts 2018
3.
lørdag
08.42
HSV
Kvinder
U15
U15 Piger B Futsal Final Indoor B (03) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
BSF
Roskilde-hallerne HAL D1
3.
lørdag
09.12
Hillerød Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 4. runde • Pulje 1
Lyngehallen
IS Skævinge
Lyngehallen
3.
lørdag
09.18
Præstø IF (1)
Kvinder
U15
U15 Piger B Futsal Final Indoor B (03) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
HSV
Roskilde-hallerne HAL D1
3.
lørdag
09.48
IS Skævinge
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 4. runde • Pulje 1
Lyngehallen
BK Friheden
Lyngehallen
3.
lørdag
10.00
IS Skævinge
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Frederiksværk Fodbold Klub
Brødeskov Stadion Kunst
3.
lørdag
10.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
IS Skævinge
Helsinge Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
10.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Allerød Idrætspark Kunstgræs
IS Skævinge
Allerød Idrætspark Kunstgræs
3.
lørdag
10.18
Præstø IF (2)
Kvinder
U15
U15 Piger B Futsal Final Indoor B (03) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
HSV
Roskilde-hallerne HAL D1
3.
lørdag
10.24
IS Skævinge
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 4. runde • Pulje 1
Lyngehallen
Brøndbyernes IF (1)
Lyngehallen
3.
lørdag
10.48
Farum BK
Herrer
U8
U8 drenge A (10) Futsal 4. runde • Pulje 1
Lyngehallen
IS Skævinge
Lyngehallen
3.
lørdag
11.00
B 1908
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
HSV
Kunst, Sundby Idrætspark
3.
lørdag
11.21
BSV/FC Holte
Kvinder
U18
U18 Piger Futsal Final Indoor B (00) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D2
HSV
Roskilde-hallerne HAL D2
3.
lørdag
12.09
HSV
Kvinder
U18
U18 Piger Futsal Final Indoor B (00) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D2
Solrød FC
Roskilde-hallerne HAL D2
3.
lørdag
12.45
AC Gilleleje
Kvinder
U18
U18 Piger Futsal Final Indoor B (00) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D2
HSV
Roskilde-hallerne HAL D2
4.
søndag
09.00
Lynge-Uggeløse IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Lyngehallen Kunstgræs
IS Skævinge
Lyngehallen Kunstgræs
4.
søndag
09.18
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Lyngehallen Kunstgræs
Ølstykke FC (1)
Lyngehallen Kunstgræs
4.
søndag
09.54
IF Skjold Birkerød
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Lyngehallen Kunstgræs
IS Skævinge
Lyngehallen Kunstgræs
4.
søndag
10.12
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 Drenge C (09) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 1
Lyngehallen Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Lyngehallen Kunstgræs
4.
søndag
11.00
FFB
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Frederikssund Stadion
IS Skævinge
Frederikssund Stadion
4.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Kvinder
U18
U18 Piger (00-01) VinterBOLD • P1
Virumgård kunstgræsbane
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Virumgård kunstgræsbane
4.
søndag
13.30
IS Skævinge
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Ølstykke FC
Brødeskov Stadion Kunst
4.
søndag
14.00
Bella1973
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Gladsaxe stadion Kunstgræs
HSV
Gladsaxe stadion Kunstgræs
4.
søndag
15.00
Svogerslev BK
Herrer
U19
U19 Drenge Futsal Final Indoor A(99-00) • Semifinale 2
Roskilde-hallerne HAL D1
IS Skævinge
Roskilde-hallerne HAL D1
10.
lørdag
12.00
KBK Hillerød
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
KBK Hillerød Øst-huset
HSV
KBK Hillerød Øst-huset
10.
lørdag
12.30
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 1
KIWI-Park
IS Skævinge
KIWI-Park
10.
lørdag
14.00
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Kvinder
U18
U18 Piger (00-01) VinterBOLD • P1
Brødeskov Stadion Kunst
Hornbæk / Snekkersten
Brødeskov Stadion Kunst
10.
lørdag
15.00
Skjold
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P2
Kunst, Ryparken
HSV
Kunst, Ryparken
10.
lørdag
15.50
Albertslund IF (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 4
Møllegårdhallen
IS Skævinge (2)
Møllegårdhallen
10.
lørdag
16.00
IS Skævinge (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 5
Møllegårdhallen
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
Møllegårdhallen
10.
lørdag
16.10
IS Skævinge (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 4
Møllegårdhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Møllegårdhallen
10.
lørdag
16.20
Jægerspris IK
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 5
Møllegårdhallen
IS Skævinge (1)
Møllegårdhallen
10.
lørdag
16.40
IS Skævinge (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 4
Møllegårdhallen
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
Møllegårdhallen
10.
lørdag
17.00
Albertslund IF (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 5
Møllegårdhallen
IS Skævinge (1)
Møllegårdhallen
10.
lørdag
17.20
Orient GI (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 4
Møllegårdhallen
IS Skævinge (2)
Møllegårdhallen
10.
lørdag
17.20
IS Skævinge (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Jægerspris 10/3-18 Medalje • Pulje 5
Møllegårdhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Møllegårdhallen
11.
søndag
10.00
IS Skævinge
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Ålholm IF
Brødeskov Stadion Kunst
11.
søndag
11.00
FC Hornsherred
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Skibby Stadion Kunstgræs
IS Skævinge
Skibby Stadion Kunstgræs
11.
søndag
13.30
FFB
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Frederikssund Stadion
IS Skævinge
Frederikssund Stadion
14.
onsdag
23.59
Jægerspris IK
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Møllegårdhallen
IS Skævinge
Møllegårdhallen
17.
lørdag
10.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
KIWI-Park
IS Skævinge
KIWI-Park
17.
lørdag
10.00
IS Skævinge
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Jyllinge FC
Brødeskov Stadion Kunst
17.
lørdag
11.30
HSV
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
Slangerup & Omegn IF
Brødeskov Stadion Kunst
17.
lørdag
16.45
HSV (Hillerød Syd-Vest)
Kvinder
U18
U18 Piger (00-01) VinterBOLD • P1
Brødeskov Stadion Kunst
B93
Brødeskov Stadion Kunst
18.
søndag
10.00
FC Jonstrup
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Værløse Stadion Kunstgræs
IS Skævinge
Værløse Stadion Kunstgræs
18.
søndag
10.45
HSV
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
B93
Brødeskov Stadion Kunst
18.
søndag
12.00
IS Skævinge
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Farum BK (1)
Brødeskov Stadion Kunst
18.
søndag
12.00
IS Skævinge
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
Helsinge Fodbold
Brødeskov Stadion Kunst
18.
søndag
12.30
IS Skævinge (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 1
Solvangshallen
Allerød Fodbold Klub (1)
Solvangshallen
18.
søndag
12.30
IS Skævinge (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
Lynge-Uggeløse IF
Solvangshallen
18.
søndag
12.50
Helsinge Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 1
Solvangshallen
IS Skævinge (2)
Solvangshallen
18.
søndag
12.50
Brøndbyernes IF (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
IS Skævinge (1)
Solvangshallen
18.
søndag
13.10
Farum BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 1
Solvangshallen
IS Skævinge (2)
Solvangshallen
18.
søndag
13.10
Helsinge Fodbold (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
IS Skævinge (1)
Solvangshallen
18.
søndag
13.40
IS Skævinge (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 1
Solvangshallen
IF Skjold Birkerød
Solvangshallen
18.
søndag
13.40
IS Skævinge (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Farum 18/3-18 Medalje • Pulje 2
Solvangshallen
Farum BK (1)
Solvangshallen
18.
søndag
15.00
Hillerød GI Damer 2010
Kvinder
U18
U18 Piger Øst (00-01) forår • Pulje 1
Hillerød Stadion
HSV (Hillerød Syd-vest)
Hillerød Stadion
21.
onsdag
23.59
Jægerspris IK
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Møllegårdhallen
IS Skævinge
Møllegårdhallen
24.
lørdag
10.00
IS Skævinge
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Helsinge Fodbold
Brødeskov Stadion Kunst
24.
lørdag
10.00
IS Skævinge
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
Værløse BK
Brødeskov Stadion Kunst
24.
lørdag
11.30
IS Skævinge
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Brødeskov Stadion Kunst
FFB
Brødeskov Stadion Kunst
24.
lørdag
13.30
HSV
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P2
Brødeskov Stadion Kunst
IF Skjold Birkerød
Brødeskov Stadion Kunst
24.
lørdag
15.00
IS Skævinge
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
Stenløse BK
Brødeskov Stadion Kunst
25.
søndag
12.00
IF Bytoften
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Bagsværd Stadion Kunstgræs
IS Skævinge
Bagsværd Stadion Kunstgræs
25.
søndag
13.30
KFUM
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Emdrupparken
HSV
Emdrupparken
25.
søndag
13.30
HSV (Hillerød Syd-vest)
Kvinder
U18
U18 Piger Øst (00-01) forår • Pulje 1
Brødeskov Stadion Kunst
BSF (2)
Brødeskov Stadion Kunst