Menu

Holdets stab

Træner
profil
Rudi Dalsgaard

KampprogramU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

August 2017

Jyllinge FC
4 - 5
Ude
Spraglehøj Idrætsanlæg

IS Skævinge

IS Skævinge
4 - 10
livescore
Hjemme
Baunehøj Stadion

Stenløse BK

Jægerspris IK
3 - 1
Ude
Møllegårdhallen

IS Skævinge
September 2017

IS Skævinge
7 - 1
Hjemme
Baunehøj Stadion

Allerød Fodbold Klub

Helsinge Fodbold
10 - 0
Ude
Helsinge Stadion

IS Skævinge

IS Skævinge
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Baunehøj Stadion

Melby-Liseleje IF
Oktober 2017

Ølstykke FC
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Ølstykke Stadion

IS Skævinge

Frederikssund FB
4. okt
Kl. 17.30
Ude
Oppe-Sundby Stadion

IS Skævinge

IS Skævinge
14. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Baunehøj Stadion

Slagslunde-Ganløse IF

Holdets aktiviteterU11 Drenge

September 2017
21.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
FCN gæstetræning
Klubhuset i Skævinge
23.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
IS Skævinge - Melby-Liseleje IF
Klubhuset i Skævinge
26.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Klubhuset i Skævinge
27.
onsdag

18:00 - 19:15

Træningskamp
Træningskamp mod FCN
Skævinge
28.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Klubhuset i Skævinge
Oktober 2017
1.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
Ølstykke FC - IS Skævinge
Klubhuset i Skævinge
3.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Klubhuset i Skævinge
4.
onsdag

17:30 - 18:30

Kamp
Frederikssund FB - IS Skævinge
Klubhuset i Skævinge
5.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Klubhuset i Skævinge
10.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Klubhuset i Skævinge
12.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Klubhuset i Skævinge
14.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
IS Skævinge - Slagslunde-Ganløse IF
Klubhuset i Skævinge

Næste kampU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Melby-Liseleje IF
23. sep
Kl. 10.00
Baunehøj Stadion
U11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår - Pulje 2

StillingU11 Drenge 3 8-mands (07) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Frederikssund FB 5 4 0 1 12
2 Jægerspris IK 4 3 1 0 10
3 Slagslunde-Ganløse IF 3 3 0 0 9
4 Ølstykke FC 4 2 2 0 8
5 IS Skævinge 5 2 0 3 6
6 Helsinge Fodbold 5 1 1 3 4
7 Stenløse BK 4 1 1 2 4
8 Allerød Fodbold Klub 3 1 0 2 3
9 Melby-Liseleje IF 3 0 1 2 1
10 Jyllinge FC 4 0 0 4 0